Troubleshooting/fa

از TF2 Classic Wiki
پرش به ناوبری پرش به جستجو

صفحه‌ای است که سعی در اسناد مشکلات متداول با TF2 Classic و راه‌حل‌های آنها دارد.

اطمینان حاصل کنید که قبل از تلاش برای حل مشکل خود از دستورالعمل‌های لیست شده در صفحه نصب به‌طور کامل پیروی کرده‌اید.

مشکلات اصلی فعلی

بازی آغاز نمی‌شود/فایل VCRUNTIME140.dll یا MSVCP140.dll گم شده است

این یک مشکل جدید 2.0.4 است که توسط دستگیره crashpad ما که نیاز به کتابخانه‌هایی دارد که همه کاربران آنها را ندارند، ایجاد شده است.

شما باید این redistributable را از Microsoft دانلود و نصب کنید:

میکرواستاترینگ/اختلال در شبکه

این یک مشکل جدید 2.0.4 است، علت آن در حال حاضر نامعلوم است اما ما در حال بررسی آن هستیم. اگر با این مشکل مواجه شدید، همراه با اطلاعات مربوطه به ما اطلاع دهید.

مشکلات مربوط به TF2CDownloader

(ویندوز) SmartScreen TF2CDownloader را مسدود کرد!

این کار برای هر برنامه غیرامضایی انجام می‌دهد. برای امضا کردن آن باید در حدود $800 در سال هزینه کرد که ما انجام نمی‌دهیم. در پنجره پیشنهادی SmartScreen، روی "More info"، سپس "Run anyways" کلیک کنید.

(ویندوز) می‌گوید که TF2CDownloader کتابخانه‌ها را گم کرده است!

این مشکل در ویندوز 7 رخ می‌دهد. ما ویندوز 7 را پشتیبانی نمی‌کنیم و نمی‌توانیم آن را پشتیبانی کنیم، شما باید بازی را به‌صورت دستی نصب کنید.

(لینوکس) TF2CDownloader یک "Error loading Python lib" به من می‌دهد!

این اتفاق می‌افتد زمانی که برنامه با نسخه‌ای از glibc که جدیدتر از آنچه توزیع شما دارد، ساخته شده است. در حال حاضر، ما Ubuntu 20.04 و هر توزیع دیگری با glibc 2.31 یا جدیدتر را پشتیبانی می‌کنیم.

(لینوکس) TF2CDownloader یک فایل .meta4 را دانلود می‌کند، سپس هنگام یافتن یک فایل .tar.zst کرش می‌کند

این اتفاق می‌افتد اگر نسخه aria2 شما بدون پشتیبانی metalink کامپایل شده باشد. اگر در یک توزیع مبتنی بر Gentoo Linux هستید، می‌توانید آن را با تنظیم USE flag metalink برای aria2 رفع کنید و سپس آن را بازسازی کنید.

چرا وقتی TF2CDownloader را اجرا می‌کنم، اینقدر خطاها وجود دارد؟

این‌ها عادی هستند. خروجی بسیار وسیع است. اولین چیزی که TF2CDownloader انجام می‌دهد، بررسی می‌کند که فایل بازی در حال حاضر وجود دارد یا خیر به منظور تأیید آن. اغلب وجود ندارد که باعث ایجاد "خطای Checksum" می‌شود. سپس، اگر هریک از آیینه‌ها دچار مشکل شوند، بی‌پاسخی، از دست رفتن، گم‌شدن یا مشکلات دیگری داشته باشند، وقتی که سعی می‌کند با آنها تماس بگیرد، ی

ک خطا ایجاد خواهد شد. این‌ها خطاهای مهلک نیستند و در جریان عملیات مورد انتظار است.

"PermissionError: [Errno 13] Permission denied: ...\TF2ClassicLauncher.exe"

اگر به‌روزرسانی می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که لانچر بسته شده و هیچ فایل در داخل پوشه tf2classic باز نیست، سپس دوباره امتحان کنید.

من نمی‌توانم پوشه‌ای که TF2CDownloader آن را استخراج کرده‌است پیدا کنم!

اگر شما در حال استخراج به sourcemods خود نیستید، پوشه استخراج شما یک پوشه بزرگ و اشغال شده است، و شما بر اساس تاریخ تغییر مرتب شده‌اید، احتمالاً نخواهید پوشه استخراج شده را به‌سرعت پیدا کنید. بهتر است به‌صورت الفبایی پوشه را مرتب کنید، سپس تا زمانی که پوشه "tf2classic" را پیدا می‌کنید، آن را بپیمایید تا آن را به sourcemods منتقل کنید. فشردن F5 برای تازه‌سازی محتویات پوشه نیز ممکن است مفید باشد.

مشکلات متفرقه

RaiseJSException: Method call failed: Installs.OpenInstallWizard...

این خطا احتمالاً زمانی رخ می‌دهد که سعی می‌کنید بازی TF2 Classic را راه‌اندازی کنید اما Source SDK Base 2013 Multiplayer نصب نشده است. در ابتدای دستورالعمل‌ها راهنمایی را برای نصب آن بخوانید.

من نمی‌توانم به هیچ سروری متصل شوم و همه متن‌ها با #TF! شروع می‌شوند!

پوشه بازی شما (که باید شامل یک فایل gameinfo.txt باشد) باید با نام tf2classic باشد. اگر با نام tf2classic-latest نامگذاری شده است یا اگر همه فایل‌های شما به‌طور مستقیم در sourcemods منتقل شده‌اند، این اتفاق ممکن است رخ دهد. توجه داشته باشید که اگر استیم در حال اجرا است، باید آن را بعد از تغییر نام دوباره راه‌اندازی کنید، در غیر اینصورت اگر تلاش کنید با استفاده از استیم بازی را راه‌اندازی کنید، خطا رخ خواهد داد.

لانچر به من می‌گوید که SDK2013 نصب نشده است، اما نصب شده است!

این موضوع می‌تواند اتفاق بیفتد اگر

Source SDK Base 2013 Multiplayer بر روی یک درایو جداگانه از Steam نصب شده باشد. درایو صحیح تقریباً همیشه درایوی با حرف C:\ است. هر حرف درایو دیگری ممکن است باعث ایجاد مشکلات شود. می‌توانید آن را به شکل زیر جابجا کنید:
MoveSDK.png

برای کاربران پیشرفته، امکان ایجاد یک symlink از موقعیت انتظاری آن در پوشه مشترک در درایو C:\ شما به موقعیت واقعی آن در یک درایو دیگر وجود دارد. دستورات را اینجا برای ایجاد یکی بخوانید. rest

لانچر می‌گوید که SDK2013 باید به‌روز شود، اما به‌روز شده است!

باید یک بار SDK2013 را از Steam اجرا کنید. حتی اگر استیم ادعا می‌کند کاملاً نصب شده است، ممکن است هنوز نیاز به اعتبارسنجی یا کارهای دیگری داشته باشد که استیم تنها زمانی انجام می‌دهد که شما تلاش می‌کنید آن را اجرا کنید. پس از راه‌اندازی و دوباره بستن آن، لانچر را دوباره راه‌اندازی کنید.

لانچر کار نمی‌کند!

اگر با هر مشکلی در مورد لانچر مواجه شوید، امن هستید که به طور کامل آن را نادیده بگیرید. اگر بازی به درستی نصب شده باشد، بازی باید در کتابخانه Steam شما ظاهر شود و می‌توانید آن را از آنجا راه‌اندازی کنید.

بازی من در کتابخانه Steam ظاهر نمی‌شود!

اولاً، اگر هنوز از زمان نصب بازی استیم را راه‌اندازی نکرده‌اید، به‌طور کامل آن را دوباره راه‌اندازی کنید. بر روی استیم در سینی سیستم خود راست‌کلیک کرده و سپس "Exit" را انتخاب کنید. یا بر روی دکمه Steam در بالای چپ پنجره کلیک کرده و "Exit" را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید. سپس استیم را دوباره راه‌اندازی کنید و ببینید آیا ظاهر می‌شود.

اگر کار نکرد، مطمئن شوید که ساختار پوشه‌هایتان درست است. درون پوشه sourcemods شما باید یک پوشه tf2classic وجود داشته باشد، که باید شامل یک فایل gameinfo.txt باشد. اگر این کاملاً مطابقت نداشته باشد، استخراج آن را به‌طور کامل اشتباه انجام داده‌اید. اگر یک مسیری مانند sourcemods/tf2classic-2.0.3/tf2classic دارید یا اگر همه فایل‌های شما به‌طور مستقیم در sourcemods منتقل شده‌اند، این موجب ناشناس شدن آن می‌شود.

این مشکل ممکن است ظاهر شود اگر Steam و TF2 Classic روی دیسک‌های جداگانه نصب شده باشند (به‌عنوان مثال، Steam روی درایو C:\ شما و TF2 Classic روی درایو E:\ شما). راه‌حل ایجاد یک "symlink" است، یک پوشه در نصب Steam شما که به یک پوشه در دیسک خارجی شما هدایت می‌کند. مراحل انجام این کار بسته به سیستم شما متغیر است.

ایجاد یک symlink در ویندوز

  1. پوشه sourcemods خود را پیدا کنید. اگر نمی‌توانید پیدا کنید، می‌توانید در دستورالعمل Command Prompt اجرا کنید: reg query HKCU\Software\Valve\Steam /v SourceModInstallPath
  2. پوشه sourcemods خود را حذف کنید، در غیر اینصورت symlink قابل ساخت نخواهد بود. اگر
هنوز هم افزونه‌ها در آنجا باشند، آنها را به محل جدید مورد نظر خود انتقال دهید.
  1. Command Prompt را به‌عنوان مدیر اجرا کنید.
  2. این دستور را وارد کنید: mklink /d /j "مسیر sourcemods Steam" "مسیر sourcemods شما"

"مسیر sourcemods Steam" را با مسیر Steam sourcemods خود جایگزین کنید، به‌عنوان مثال: "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\sourcemods"

"مسیر sourcemods شما" را با هر مسیری که نیاز دارید جایگزین کنید، به‌عنوان مثال: "D:\Games\sourcemods"

ایجاد یک symlink در لینوکس

  1. پوشه sourcemods Steam خود را حذف کنید، معمولاً در مسیر ~/.steam/steam/steamapps/sourcemods قرار دارد
  2. یک ترمینال باز کرده و ln -s /path/to/your/sourcemods ~/.steam/steam/steamapps/sourcemods را اجرا کنید

مانند ویندوز، /path/to/your/sourcemods را با مسیر کامل به پوشه‌ای که می‌خواهید روی دیسک خارجی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هر دیسک خارجی استفاده شده برای اجرای بازی‌ها باید توسط کاربر شما خواندنی و قابل نوشتن باشد و شما باید دسترسی به اجرا داشته باشید. اگر این یک دیسک NTFS است، راهنمای Valve درباره آماده‌سازی آن را دنبال کنید: https://github.com/ValveSoftware/Proton/wiki/Using-a-NTFS-disk-with-Linux-and-Windows.

(لینوکس) بازی من نمی‌تواند به سرورها متصل شود!/پوشش داخلی من کار نمی‌کند!

در لینوکس، TF2C نیاز به یک گزینه راه‌اندازی ویژه برای عملکرد صحیح دارد. بر روی بازی در کتابخانه Steam خود راست‌کلیک کرده، "ویژگی‌ها" را کلیک کنید، سپس این را در فیلد گزینه‌های راه‌اندازی قرار دهید:

LD_PRELOAD="$HOME/.steam/steam/ubuntu12_32/gameoverlayrenderer.so" %command% -steam -steam

این می‌تواند پوشش داخلی را اصلاح کند و به شما امکان متصل شدن به سرورهای بازی را بدهد.

"سروری که سعی در اتصال به آن دارید، نسخه قدیمی‌تری از بازی را اجرا می‌کند."

این خطا تا حدی اشتباه است. بیشتر اوقات، سرور نسخه قدیمی‌تری از بازی را اجرا نمی‌کند، شما این کار را انجام داده‌اید. اگر شما نسخه قدیمی‌تری از بازی را خودتان دانلود کرده‌اید، وقتی که به سرورهای رسمی متصل می‌شوید، این خطا را دریافت خواهید کرد. بنابراین، شما باید بازی را از یک آرشیو با آخرین نسخه بازی دوباره نصب کنید.

بازیکنان در بازی من غیرقابل رویت هستند!

این اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که شبکه شما

ناپایدار است یا بازی شما لرزش دارد. امکان دارد یک دستور برای رفع این مشکل وجود داشته باشد، اما شما باید هر بار که این اتفاق می‌افتد این دستور را اجرا کنید.
  1. Developer Console را در تنظیمات بازی فعال کنید.
  2. دکمه ~ (تیلدا) را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا کنسول را باز کنید.
  3. record demo;stop را اجرا کنید

بازی در "دریافت اطلاعات سرور" گیر کرده‌است اما من می‌توانم صداهای بازی را بشنوم!

این مشکل زمانی پیش می‌آید که بازی را با گرافیک Intel اجرا می‌کنید به‌جای استفاده از یک GPU اختصاصی.

راه‌حل کاهش تنظیمات گرافیکی است تا مشکل دیگری پیش نیاید.